• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Calvin Harris Feat. Dua Lipa and Young Thug – Potion (Браво Хит)

Контраверзниот американски рапер Young Thug заедно со Dua Lipa му се придружија на шкотскиот DJ и продуцент Calvin Harris во создавањето на неговата нова песна. Композицијата се вика “Potion” и тоа е првиот официјален сингл од неговиот претстоен студиски албум Funk Wav Bounces Vol. 2 што треба да излезе во текот на летото. Нумерата е придружена и од видео спот во режија на Emil Nava, човекот што има режирано над 100 видео спота за најпознатите поп музичари на денешницата.

© Radio Bravo - Kumanovo