• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Charlie Puth Feat. Jung Kook of BTS – Left And Right (Премиера Хит)

Само по две седмици откако членовите на корејската груп BTS објавија дека некое време ќе се занимаваат со соло проекти, Jungkook ја објави нумерата “Left and Right”. Композицијата е снимена во соработка со американскиот пејач Charlie Puth и е објавена како сингл проследен и со видео спот.

© Radio Bravo - Kumanovo