• Radio Bravo

  • Bravo Smooth Jazz

Fall Out Boy – Love From The Other Side (Премиера Хит)

Love From The Other Side” е првиот сингл на американскиот rock бенд Fall Out Boy од нивниот 8-ми студиски албум “So Much (For) Stardust“. Песната премиерно беше изведена во Jimmy Kimmel Live! на 18 јануари 2023 година, а е издадена преку издавачките куќи Fueled by Ramen и DCD2.

© Radio Bravo - Kumanovo