• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

FKA twigs Feat. The Weeknd – Tears In The Club (Премиера Хит)

Англиската пејачка, продуцент, танчерка, режисер и актерка Tahliah Debrett Barnett или на сцената попозната како FKA twigs оствари соработка со нејзиниот канадски колега Abel Makkonen Tesfaye односно The Weeknd. Тие заеднички ја снимија и објавија нумерата Tears In The Club за која создадоа и интересен видео спот.

© Radio Bravo - Kumanovo