• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

George Ezra – Green Green Grass (Премиера Хит)

George Ezra го објави најновиот сингл со нумерата “Green Green Grass” и воедно ја најави својата турнеја по Велика Британија. Песната ќе биде дел од неговиот трет по ред студиски албум “Gold Rush Kid” кој треба да излезе на пазарот на 10 јуни 2022 година преку Columbia Records, по пауза од дури 4 години и неговиот албум од 2018 година “Staying At Tamara’s“.

© Radio Bravo - Kumanovo