• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Gorillaz Feat. Thundercat – Cracker Island (Премиера Хит)

Англиската виртуелна група Gorillaz остварија соработка со американскиот бас гитарист и пејач Stephen Lee Bruner попознат како Thundercat и ја снимија и објавија нумерата “Cracker Island”. Песната излезе и како официјален сингл во продукција на Greg Kurstin, Gorillaz и Remi Kabaka Jr.

© Radio Bravo - Kumanovo