• Radio Bravo

  • Bravo Smooth Jazz

Imagine Dragons feat. J Balvin – Eyes Closed (Браво Хит)

Денешната Премиера Хит е ремикс верзијата на “Eyes Closed” на Imagine Dragons во соработка со колумбискиот пејач José Álvaro Osorio Balvín попознат како J Balvin. Ремиксот е објавен на 3 мај, додека оргиналот беше објавен на еден месец порано како водечки сингл од нивниот 6-ти по ред студиски албум што ќе се вика Loom и треба да излезе на 28 јуни 2024 година.

© Radio Bravo - Kumanovo