• Bravo FM

  • Bravo Relaxing

Lil Nas X – Star Walkin’ (Премиера Хит)

Star Walkin’” е сингл на американскиот рапер и пејач Montero Lamar Hill попознат како Lil Nas X. Нумерата досега беше неколку пати претставувана преку Twitter и TikTok во мај од 2022 година. Инаку композицијата е химна на League of Legends 2022 World Championship, а фановите за прв пат ја слушнаа на Long Live Montero турнејата со која се претставува албумот MONTERO.

© Radio Bravo - Kumanovo