• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Rammstein – Angst (Браво Хит)

Германската култна група Rammstein го објави својот трет по ред официјален сингл со нумерата Angst(‘Fear’). Композицијата е проследена со интересен видео спот, а е дел од нивниот 8-ми студиски албум Zeit, кој излезе деновиве.

© Radio Bravo - Kumanovo