• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

The Smile – You Will Never Work In Television Again (Премиера Хит)

The Smile е англиски rock бенд формиран од членовите на легендарната група Radiohead, Thom Yorke и Jonny Greenwood и тапанарот на Sons of Kemet, Tom Skinner, во соработка со продуцентот на Radiohead, Nigel Godrich. Тие дебитираа како изненадување на Glastonbury Festival во мај 2021 година и токму сега го објавија и деби синглот со нумерата “You Will Never Work in Television Again“.

© Radio Bravo - Kumanovo