• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Three Days Grace – So Called Life (Премиера Хит)

Канадската rock група од Norwood, Ontario, Three Days Grace го објави синглот со песната “So Called Life“. Композицијата е првиот официјален сингл од нивниот претстоен албум под име Explosions што треба да излезе на 6 мај 2022 година.

© Radio Bravo - Kumanovo