• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pharrell Williams Feat. Camila Cabello – Sangria Wine (Браво Хит)

Дует што сигурно носи успех: познатиот хитмејкер Pharrell Williams и кубанско-американската пејачка Camila Cabello, познати по суперхитовите: “Happy” односно “Havana”, овој пат со заеднички сили во новиот хит “Sangria Wine” по понеделничката премиера, од денес и Браво Хит No.1 песна На Радио Браво за следнива седмица. Уѓивајте во латино ритмот донесен од Pharrell Williams и Camila Cabello кои и самите се текстописци, композитори и продуценти на “Sangria Wine”.


© Radio Bravo - Kumanovo