• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Shawn Mendes Feat. Camila Cabello – Señorita (Браво Хит)

Во 28-та седмица од 2019-та година, како Браво Хит No.1 песна на фрекфенцијата од 88,5 Mhz, на почетокот на секој парен час, го слушаме, можеби еден од најголемите летни хитови за сезоната што е пред нас, “Señorita” во изведба на, во моменов екстра популарните Shawn Mendes и Camila Cabello.


Камила Кабело и Шон Мендез разменуваат нежности во спотот за новата песна. Фановите се воодушевени од заедничката соработка, коментирајќи дека Камила и Шон се новиот пар на светската музичка сцена.

Љубовната приказна е прикажана во спотот за песната “Senorita” во кој се нижат провокативни сцени. Откако меѓусебно се забележуваат во ресторан каде работи Камила, а Шон настапува со својот бенд, тие двајца по танцот завршуваат во хотелската соба каде ја поминуваат ноќта заедно.


Камила Кабела веќе не е во врска. Пејачката се раздели со консултантот за лични односи на Метју Хуси по повеќе од една година. Кабел и Хуси се сретнаа во февруари 2018 година, кога и двајцата учествуваа на утринската емисија “Денес”. Една година подоцна, тие го направија своето деби како пар на црвен тепих на забавата по Оскарите на Vanity Fair. Разделбата се случи неколку дена откако пејачката ја издаде својата нова песна “Сенорита”, во која таа соработуваше со Шон Мендес. Пред тоа, тие имаа уште еден заеднички проект, по што имаше гласини за поврзаност меѓу нив, кои беа јасно одречени.

© Radio Bravo - Kumanovo