• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Camila Cabello Feat. Young Thug – Havana (Браво Хит)

Одлична комбинација на латино fusion и поп песна и сигурно „поминување“ кај јавноста. Песната “Havana” на американката со кубанско потекло Camila Cabello во соработка со раперот, Young Thug е Браво Хит во следните седум дена. Инаку песната се појави на 3-ти август како промо сингл на следниот студиски албум кој е насловен The Hurting. The Healing. The Loving.


© Radio Bravo - Kumanovo