• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Bradley Cooper – Black Eyes (Браво Хит)

“A Star Is Born”, филм на Warner Bros ја имаше својата премиера на венцијанскиот филмски фестивал на последниот ден од август. Филмот помеѓу останатото е интересен и по тоа што тој е режисерско деби на Bradley Cooper и прва филмска улога на поп дивата Lady Gaga. Во петокот, филмот започна да се емитува по кино салите во САД, а истиот ден беше објавен и целиот soundtrack од филмот, а наш избор од него, за Браво Хит No.1 песна за наредните седум дена е песната “Black Eyes”, токму на режисерот на филмот, Bradley Cooper, еден од двоецот, покрај Lady Gaga кој беше задолжен за музиката во оваа музичка драма која со сигурност ќе биде филмски хит до крајот на годината.


© Radio Bravo - Kumanovo