• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Mariah Carey – GTFO (Браво Хит)

Легендарната пејачка Mariah Carey повторно се наоѓа во центарот на вниманието со објавување на нов сингл по 3 години пауза, кој е и вашиот избор за Браво Хит No.1 песна за следните седум дена. “GTFO” беше објавен на 13-ти сепрември и има воглавно позитвни реакции од фановите. 48-годишната пејачка издаде 13 импресивни албуми во последните 20 години, почнувајќи со нејзиниот деби албум “Mariah Carey” во 1990-та година и нејзиниот последен божиќен албум “Merry Christmas” во 2010-та. Нејзиниот нов сингл можете да го слушнете подолу и на вашето радио на 88,5 MHz на секој парен час.


© Radio Bravo - Kumanovo