• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Maroon 5 Feat. SZA – What Lovers Do (Премиера Хит)

Maroon 5 уште еднаш покажаа дека имаат вкус со изборот на своите соработници. Откако во февруари во “Cold” им гостуваше раперот Future,  а претходно, “Don’t Wanna Know” ја работеа заедно со Kendrick Lamar, најновата песна, “What Lovers Do”, е заедничко дело со R&B ѕвездата во подем, SZA (со деби албумот од јуни, Ctrl, е на врвот на US R&B листата). Откако момчињата од Maroon 5, вчера преку twitter информираа за својот нов сингл, веќе денес, слушателите на Радио Браво ексклузивно го слушаат на своето омилено радио,


© Radio Bravo - Kumanovo