• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Lee Hyun – You Are Here (BTS World Original Soundtrack) Премиера Хит

BTS World: Original Soundtrack е наслов на албумот на boy band-от од Јужна Кореја, BTS или Bangtan Boys (бенд основан во Сеул, во 2016-та година, составен од седум момчиња кои зад себе веќе имаат по три студиски албуми на јужнокорејски и јапонски јазик), со музика за играта за мобилни уреди Netmarble mobile game BTS World. Албумот излезе на 28-ми јуни, а претходно, од него излегоа и сингловите:”Dream Glow” (соработка со Charli XCX), “A Brand New Day” соработка со Zara Larsson) и “All Night” (соработка со Juice Wrld). Денес, Радио Браво ви го претставува новиот сингл “You Are Here“, соработка со пејачот, нивниот сонародник, Lee Hyun, поранешен член на 8Eigh и на дуетот Homme.


© Radio Bravo - Kumanovo