• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Jennifer Lopez – El Anillo (Премиера Хит)

El Anillo“, во превод од шпански „Прстен“ е најновата песна на американската латино дива, Jennifer Lopez. Песната е латино поп со примеси на бразилски фанк и веднаш по првата промоција на доделувањата на Billboard Latin Music наградите, беше јасно дека имаме нов хит. Слушајте денес, на Радио Браво, на почетокот на секој непарен час.


© Radio Bravo - Kumanovo