• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Interpol – Number 10 (Премиера Хит)

Interpol е американски рок бенд од Њујорк. Бендот создаден во 1997 година, се состои од вокалистот и гитарист Paul Banks, водечкиот гитарист Daniel Kessler, бас гитаристот Carlos Dengler и тапанарот Sam Fogarino. Како денешна Премиера Хит на Радио Браво го имаме новиот сингл “Number 10” кој е дел од нивниот претстоен шестти студиски албум “Marauder” кој ќе излезе на 24 август оваа година.


© Radio Bravo - Kumanovo