• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Enrique Iglesias – Subeme La Radio (Премиера Хит)

Со песната “Súbeme la Radio” (во превод од шпански јазик: “вклучи го радиото”), латино ѕвездата Enrique Iglesias го најавува својот следен, 11-ти студиски албум. На промо синглот од албумот, на Enrique гостуваат: порториканскиот дует, Zion & Lennox и кубанскиот пејач Descemer Bueno.


© Radio Bravo - Kumanovo