• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Tinashe Feat. Ty Dolla $ign & French Montana – Me So Bad (Премиера Хит)

За само нешто повеќе од три години, од излегувањето на албумот Aquarius, американката Tinashe направи успешна музичка кариера. Дека таа и оди по нагорна линија, потврди и нејзиниот трет студиски албум, Joyride, од кого од почетокот на годината излегоа три сингл песни, сите соработки: “No Drama” со раперот Offset (Kiari Kendrell Cephus) и “Faded Love” со Future (американски рапер со вистинско име Nayvadius DeMun Wilburn). Последната, “Me So Bad”, денешен Премиера хит на Радио Браво е двојна соработка, со Ty Dolla $ign и со French Montana.


© Radio Bravo - Kumanovo