• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Clean Bandit Feat. Marina & Luis Fonsi – Baby (Премиера Хит)

Baby“, сораборка на познатите Clean Bandit (чиј албум What Is Love? со нетрпение го очекуваме), потоа на велшанката Marina (која што до неодамна го користеше името Marina and the Diamonds) и порториканецот Luis Fonsi (го знаеме по минатогодишниот супер хит “Despacito”). Добитна комбинација, сигурно. Уживајте во “премиерата” за овој викенд.


© Radio Bravo - Kumanovo