• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Sam Smith – Pray (Премиера Хит)

The Thrill of It All е вториот студиски албум на англичанецот Sam Smith, кој во продажба ќе се појави на 3-ти ноември. По објавувањето на првиот сингл од албумот, “Too Good at Goodbyes”, викендов, Smith го објави и “Pray“, госпел балада на која соработува со Timbaland, инспирирана од времето поминато во немирниот Ирак.


© Radio Bravo - Kumanovo