• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Troye Sivan – Bloom (Премиера Хит)

Troye Sivan обезбеди екстравагантен гламур во прекрасното видео за неговиот сингл “Bloom“. Неговиот албум, исто така наречен Bloom, ќе излезе на 31-ви август 2018-та година. Уште од почетокот на годинава, Sivan започна со издавање на промо синглови од албумот, како што се: “My My My!” и “The Good Side.” Во последниве неколку недели Sivan откри повеќе детали околу неговиот нов албум, а исто така потврди дека Ariana Grande ќе го придружува во една од песните.


© Radio Bravo - Kumanovo