• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Max George – Barcelona (Премиера Хит)

Поранешниот 29-годишен пејач на британско-ирскиот бенд The Wanted, Max George ја започна својата соло кариера со својот деби-соло сингл “Barcelona” за кој сите се надеваат дека ќе биде летен хит за овогодишното лето. Поп Песната е продуцирана од Steve Mac и има голем потенцијал за се најде на некои од chart листите во блиска иднина.


 

 

© Radio Bravo - Kumanovo