• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

John Newman – Feelings (Премиера Хит)

John Newman, кој во изминативе години со хитовите “Feel The Love”, “Love Me Again”, или “Blame” собра над две милијарди стримови и со тоа заработи околу 4,5 милијарди долари, овој викенд на Радио Браво е актуелен со најновиот сингл, “Feelings”. Според сите извори блиску до пејачот, до крајот на годината треба да го очекуваме и неговиот трет студиски албум.


© Radio Bravo - Kumanovo