• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Bastille – World Gone Mad (Премиера Хит)

Dan Smith, основачот и вокалистот на британскиот инди бенд Bastille, го слави својот роденден на 14-ти јули, Денот на Бастиља, па од таму е и името на групата која започнала како соло проект на Dan Smith, на кој што подоцна се приклучиле и: Kyle Simmons на клавијатури, Will Farquarson на гитара и Chris Wood на тапани. Со песната “World Gone Mad”, Bastille го најавуваат својот трет студиски албум, кој пак на музичкиот пазар ќе се најде во текот на 2018-та година.

© Radio Bravo - Kumanovo