• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Mariah Carey – GTFO (Премиера Хит)

Легендарната пејачка Mariah Carey повторно се наоѓа во центарот на вниманието со објавување на нов сингл по 3 години пауза. “GTFO” беше објавен на 13-ти сепрември и има воглавно позитвни реакции од фановите. 48-годишната пејачка издаде 13 импресивни албуми во последните 20 години, почнувајќи со нејзиниот деби албум “Mariah Carey” во 1990-та година и нејзиниот последен божиќен албум “Merry Christmas” во 2010-та. Нејзиниот нов сингл можете да го слушнете подолу и на вашето радио на 88,5 MHz на секој непарен час.


© Radio Bravo - Kumanovo