• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Kygo Ft. Imagine Dragons – Born To Be Yours (Премиера Хит)

Како денешна Премиера Хит на Радио Браво е песната “Born To Be Yours” на норвешкиот музички продуцент Kygo, вклучувајќи го и американскиот бенд Imagine Dragons. “Born To Be Yours” е рок песна со елементи на фолк, придружувана од ракоплескање и акустични гитари. Беше издадена од Sony и Ultra Music на 15-ти јуни, се разбира, оваа година.

© Radio Bravo - Kumanovo