• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

James Bay – Slide (Премиера Хит)

Изминатиов викенд, на музичкиот пазар се појави второто студиско остварување на англискиот пејач, текстописец и гитарист, James Bay. Албумот е со наслов Electric Light и од него, Радио Браво за денес ви препорачува една прекрасна балада. “Slide” е песна што сигурно ќе ви ги скрши вашите срца. Впрочем, слушајте ја денес, на почетокот на секој непарен час, само на Радио Браво.


© Radio Bravo - Kumanovo