• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Flo Rida Feat. Maluma – Hola (Премиера Хит)

Денешниот Премиера Хит на Радио Браво е последниот сингл, “Hola” на американскиот рапер Tramar Lacel Dillard, познат под сценското име Flo Rida. Песната е достапна за дигитално превземање во САД од 16-ти ноември. Вокалот на песната го пее колумбиецот Maluma, кого пак на Радио Браво изминатово лето го слушамве со салса верзијата на “Felices Los 4” и во дует со Shakira во “Chantaje”.


© Radio Bravo - Kumanovo