• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Dinah Jane Ft. Ty Dolla Sign & Marc E. Bassy – Bottled Up (Премиера Хит)

Dinah Jane од Fifth Harmony по една година навестување за соло сингл, конечно го објави истиот под името “Bottled Up” кој е во соработка со Ty Dolla Sign и Marc E. Bassy. 21-годишната пејачка допрва треба да ни открие било какви детали за нејзиниот престоен албум, но оваа песна претставува совршен почеток за нејзината соло кариера. Иако Fifth Harmony претходната година изјави дека ќе паузираат некое време со музицирање, се надеваме дека бендот ќе опстане и ќе објави нова музика во иднината.


 

© Radio Bravo - Kumanovo