• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Cheat Codes & Little Mix – Only You (Премиера Хит)

Британската поп група Little Mix и EDM триото Cheat Codes го објави заедничкиот сингл “Only You” како промотивна песна за  компилацискиот албумот The Pool Party. Засега знаеме дека албумот ќе содржи песни и на Sigala, Jax Jones и Clean Bandit, а е најавено дека ќе излезе на 6 јули. Песната ја следи серијата на хит синглови на Cheat Codes. Во јули ќе започне нивната турнеја што вклучува песни од Billboard Hot 100, Ultra Europe и Tomorrowland, а во изработка е нивниот претстоен петти албум.


© Radio Bravo - Kumanovo