• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Maroon 5 Feat. Cardi B – Girls Like You (Премиера Хит)

Деветтата песна од шестиот студиски албум “Red Pill Blues” на американскиот поп рок бенд “Marron 5” е денешниот избор за Премиера Хит на Радио Браво. Песната ќе биде објавена на 5 јуни, 2018 година, како трет промо синглод албумот, а на него, учествува американскиот рапер, Cardi B.


© Radio Bravo - Kumanovo