• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Peso Pluma Feat Junior H AND Oscar Maydon – Rompe La Dompe

  Peso Pluma Feat. Junior H & Oscar Maydon – Rompe La Dompe (Премиера Хит)

  Мексиканскиот пејач Hassan Emilio Kabande Laija познат како Peso Pluma ги изненади своите фанови со нумерата “Rompe la Dompe“. Песната ја сними во соработка со неговиот англиски колега Oscar Maydon и сонародникот Antonio Herrera Pérez односно Junior H.

 • HAPPY NEW YEAR – ABBA Remix at LONA

  HAPPY NEW YEAR – ABBA Remix @LONA (Премиера Хит)

  Среќна нова 2024 година!!! И оваа 2024 година ја започнуваме традиционално со ABBA и HAPPY NEW YEAR, овојпат со ремиксиот на LONA. Здравје, среќа и успех за сите!!! https://youtu.be/PEOR8c0L72k?si=61f163B7J1HudodP

 • Miley Cyrus – Flowers (Max Oazo & Bonzana Remix)

  Miley Cyrus – Flowers (Max Oazo & Bonzana Remix) (Премиера Хит)

  Италијанскиот продуцент, текстописец, DJ и пејач Max Oazo и неговиот португалски колега Bonzana го снимија и издадоа синглот со ремиксот на нумерата “Flowers“. Оргиналната песна е на американската пејачка Miley Cyrus од нејзиниот осми студиски албум Endless Summer Vacation од 2023 год...

© Radio Bravo - Kumanovo