• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Jacob Collier and Shawn Mendes and Stormzy and Kirk Franklin

  Jacob Collier Feat. Shawn Mendes and Stormzy & Kirk Franklin – Witness Me (Премиера Хит)

  Англискиот пејач, текстописец, мулти инструменталист и продуцент Jacob Collier го објави својот сингл “Witness Me” заедно со канадскиот пејач  Shawn Mendes, британската рап икона Stormzy и gospel легендата Kirk Franklin. Композицијата ќе биде дел од претстојниот студиски албум на Collier, Djesse ...

 • Ozuna and David Guetta – Vocation

  Ozuna Feat. David Guetta – Vocation (Премиера Хит)

  “Vacation” е нумера на порториканскиот пејач Juan Carlos Ozuna Rosado или Ozuna, снимена и издадена во соработка со францускиот DJ David Guetta. Композицијата е официјален сингл и составен дел од 6-тиот студиски албум н порториканскиот уметник со наслов Cosmo.

 • Tyla

  Tyla – Water (Премиера Хит)

  “Water” е песна на јуѓноафриканската пејачка Tyla објавена како сингл преку издавачките куќи Fax и Epic Records уште во јули од 2023 година, а актуелна е во овој период затоа што излезе и ремикс верзијата на Travis Scott. Благодарејки на оваа композиција Tyla стана најмладата пејачка ...

© Radio Bravo - Kumanovo