• Bravo 88.5 FM

 • Bravo-Blues&Jazz

 • Alok and Ella Eyre & Kenny Dope Feat Never Dull – Deep Down

  Alok & Ella Eyre & Kenny Dope Feat. Never Dull – Deep Down (Премиера Хит)

  “Deep Down” e нумера снимена и издадена како плод на соработката помеѓу бразилскиот музичар Alok, британската пејачка Ella McMahon или Ella Eyre, американскиот продуцент Kenny “Dope” Gonzalez и DJ-от Never Dull.

 • FKA-Twigs

  FKA Twigs – Killer (Премиера Хит)

  По завршување на проектот “Tiny Desk (Home) Concert”, англиската пејачка и танчерка Tahliah Debrett Barnett на сцената позната како FKA Twigs го сними и објави својот најнов сингл “Killer”. Композицијата е напишана во соработка со Jimmy Napes, Amanda Ghost и Jonny Coffer, а е продуцирана од самат...

 • Razorlight

  Razorlight – Call Me Junior (Премиера Хит)

  Лондонската indie група Razorlight по цели 10 години се враќа со оргиналната постава во состав: Johnny Borrell, Andy Burrows, Björn Ågren и Carl Dalemo. Заедно ја снимија и објавија песната “Call Me Junior” како сингл преку издавачките куќи Atlantic Culture Records/Absolute.

© Radio Bravo - Kumanovo