• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Ed Sheeran Feat. Khalid – Beautiful People (Премиера Хит)

Уште еден сингл од албумот No.6 Collaborations Project (2019) на англиската супер-ѕвезда Ed Sheeran. По соработките со Justin Bieber во “I Don’t Care” (Премиера Хит на радио Браво на 14-ти мај) и со Chance the Rapper and PnB Rock во “Cross Me”, за овој викенд избор на радио Браво за Премиера Хит е третиот сингл од албумот, “Beautiful People“, песна во која што Ed Sheeran е во соработка со популарниот Khaled Mohamed Khaled, односно DJ Khaled, американски диџеј, текстописец, продуцент или едноставно – медиумска личност. Колку за информација, албумот No.6 Collaborations Project (2019) на музичкиот пазар би требало да се појави веќе следниот викенд.


© Radio Bravo - Kumanovo