• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Westlife – Dynamite (Премиера Хит)

По “Hello My Love”, која што беше и Браво Хит No.1 и од 20-ти до 26-ти јануари, потоа “Better Man”, “Dynamite“, е третиот сингл од 11-от албум, Spectrum на ирскиот boy band Westlife, кој на музичкиот пазар ќе се појави на 8-ми ноември, годинава. Песната е соработка со Ed Sheeran и James Bay. Инаку во рамките на промоцијата на албумот Spectrum, групата е веќе на својата 13-та светска турнеја која што започна во Белфаст, на 22-ри мај. Во моментов се во Европа, за да од 24-ти јули, со концерт на IMPACT Арената во Bangkok се селат во Азија. Турнејата ќе заврши на 15-ти септември во London.


© Radio Bravo - Kumanovo