• Bravo 88.5 FM

 • Bravo-Blues&Jazz

 • Charlie Puth Feat. Jung Kook of BTS 2

  Charlie Puth Feat. Jung Kook of BTS – Left And Right (Премиера Хит)

  Само по две седмици откако членовите на корејската груп BTS објавија дека некое време ќе се занимаваат со соло проекти, Jungkook ја објави нумерата “Left and Right”. Композицијата е снимена во соработка со американскиот пејач Charlie Puth и е објавена како сингл проследен и со видео спот.

 • GORILLAZ-FT.-THUNDERCAT-–-CRACKER-ISLAND

  Gorillaz Feat. Thundercat – Cracker Island (Премиера Хит)

  Англиската виртуелна група Gorillaz остварија соработка со американскиот бас гитарист и пејач Stephen Lee Bruner попознат како Thundercat и ја снимија и објавија нумерата “Cracker Island”. Песната излезе и како официјален сингл во продукција на Greg Kurstin, Gorillaz и Remi Kabaka Jr.

 • Kate-Bush_Stranger-Things

  Kate Bush – Running Up The Hill (A Deal With God) from Stranger Things (Премиера Хит)

  Хитот на англиската пејачка Kate Bush од 1985 година “Running Up That Hill” доживеа уште една реинкарнација со поднаслов (A Deal With God) и тоа многу успешна. Песната беше преработена и искористена во првиот trailer за финалната епизода од 4-тата сезона на серијата Stranger Things во која глуми ...

© Radio Bravo - Kumanovo