• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • 1 Maj

  1 Мај – Меѓународен ден на трудот

  Меѓународен ден на трудот — меѓународен празник кој се празнува на 1 мај и е посветен на борбата за зачувување и унапредување на правата на работниците. Се одбележува на 1 мај во знак на почит кон жртвите на штрајкот што се одржа од 1 до 4 мај 1886 г. во Чикаго. На овој штрајк, организиран [&hell...

 • Veliki Petok

  ВЕЛИКИ ПЕТОК – најтажниот празник во православието

  Во сите храмови на МПЦ-ОА, денеска се одбележува Велики Петок, ден на страдањето и смртта на Исус Христус.

 • Veliki-Cetvrtok-Promo

  Велики Четврток

  Православните христијани во недела го прославуваат Христовото Воскресение – Велигден, најголемиот христијански празник, празник на победата над смртта, ден кога Исус Христус ја докажал својата божествена моќ и воскреснал од мртвите. Велигден почнува на Велики четврток уште пред изгрејсонце кога д...

© Radio Bravo - Kumanovo