• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Aleksandar Jovanovic

  Александар Јовановиќ, директор на ООУ „Крсте Мисирков“

  ООУ „Крсте Мисирков“ утре, 15-ти ноември ќе го одбележи 70-годишниот јубилеј, односно 70 години од постоењето на Училиштето. Прославата започнува во 10 часот со положување на цвеќе пред бистата на патронот во училишниот двор. Потоа ќе се отвори и изложбата со фотографии и цртежи на учениците, пре...

 • Maksim Dimitrievski

  Максим Димитриевски, градоначалник на општина Куманово

  Со повеќе културни и спортски настани општина Куманово ќе ја одбележи 74 годишнината од ослободувањето и 499 години постоење. По тој повод, градоначалникот на на Општината, Максим Димитриевски даде интервју за Радио Браво. Оваа година за Денот на градот ќе се одржат два концерти на градскиот плош...

 • Zoran Josimofski

  Зоран Јосимовски, тренер на ЖРК Куманово

  Ракометарките на ЖРК Куманово со двојна програма во Спортската сала во Куманово ќе ја започнат овогодинешната одисеја низ ЕХФ Челинџ Купот. Во дуелот од 3-то коло, противник ќе им биде екипатаа на Гален од Холандија. Според договорот, двата натпревара во оваа коло ќе се играат во Куманово. Истите...

© Radio Bravo - Kumanovo