• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album Of The Week Snow Patrol - Wildness

  Snow Patrol – Wildness (Албум на неделата)

  Денешниот термин на Албум на неделата ке го отстапиме на една рок група од Северна Ирска која верувам дека им е позната на сите оние кои раснеа на почетокот на 90-тите. Се вика Snow Patrol, а за оние на кои не им е позната, кратка информација. Формиранае во 1994 година од Gary Lightbody како вока...

 • Album Of The week Moby - Everything Was Beautiful, and Nothing Hurt

  Moby – Everything Was Beautiful, and Nothing Hurt (Албум на неделата)

  Добредојдовте во Album of The Week. Kако и во секоја претходна седмица од годините наназад и во оваа ке преслушаме еден албум со коментари и информации. По правило тоа е секогаш некој понов или релативно нов албум, така ке биде и овој пат. На дневен ред оваа недела ни е 15-тото студиско дело на н...

 • Album Of The Week Manic Street Preachers - Resistance Is Futile

  Manic Street Preachers – Resistance Is Futile (Албум на неделата)

  Добредојдовте во уште едно издание на Албум на неделата, во оваа како и во секое изминато ке преслушаме еден албум, кој по правило е нов и некои песни премиерно ке бидат пуштени во етерот. Денес следните половина или малку повеќе од половина час ке ги посветиме на најновото, 13-то по ред студиско...

© Radio Bravo - Kumanovo