• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album na Nedelata Editors - Violence

  Editors – Violence (Албум на неделата)

  Оваа издание на Албум на неделата го посветуваме на англиската група формирана во 2002-та година во Бирмингем – Editors и нивниот најнов албум – Violence. Тоа е бенд составен од 5 члена, Tom Smith (пејач, гитарист и пијанист), Russell Leetch на бас гитара, синтисајзери и пратечки вокали, Ed...

 • Album Of The Week Justin Timberlake - Man Of The Woods

  Justin Timberlake – Man Of The Woods (Албум на неделата)

  Оваа седмица во Album Of The Week ви го подаруваме петтиот студиски албум на американскиот пејач, текстописец и актер Justin Timberlake под име Man Of The Woods, кој пак тој го нарекол токму така според својот син Silas, чие име, веројатно на индијански значи Човек на шумата. Албумот Man Of The W...

 • Jusuf Ljatifi

  Јусуф Љатифи, претседател на Здружение “Кумановски акцијаши”

  За активностите на Здружението “Кумановски акцијаши”, за слушателите на Радио Браво, говори претседателот Јусуф Љатифи Во рамки на проектот „Зелено Куманово“ на 25-ти јануари се одржа акција за чистење и засадување на нови садници на Спомен Костурница. Во акцијата учество зедоа: ЈП „Ч...

© Radio Bravo - Kumanovo