• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album Of The Year A Star Is Born

  Lady Gaga & Bradley Cooper – A Star Is Born (Албум на годината)

  И на почетокот на оваа 2019 година, редно е да го прогласиме и најдобриот албум за минатата 2018-та година. Тоа е  еден албум односно саундтрак од еден филм. Тоа ретко ни се случува, но ретко се случува и да се појави еден така добар филм.  Филмот се вика “A Star Is Born”  инаку римејк на […]

 • Album Of The Week Lenny Kravitz – Raise Vibration

  Lenny Kravitz – Raise Vibration (Албум на неделата)

  Добредојдовте во Албум на неделата. Оваа издание го посветуваме на Lenny Kravitz и неговиот 11-ти по ред студиски албум под име “Raise Vibration”. Но ајде на почеток малку повеќе за Lenny Kravitz. Роден на 26 мај 1964 година во Менхетен, Њу Јорк во брак на црномурестата актерка Рокси Рокер со пот...

 • Album Of The Week Paul McCartney – Egypt Station

  Paul McCartney – Egypt Station (Албум на неделата)

  Добро ни дојдовте во денешното издание на Album Of The Week. Оваа недела ќе имаме задоволство да го преслушаме 17-тиот соло албум во кариерата на Ser Paul McCartney под име Egypt Station. Е сега, ако на овие 17 соло албуми ги додадеме и 7-те со неговата група Wings, 5-те со класична музика, 8-те ...

© Radio Bravo - Kumanovo