• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album Of The Week Millencolin - S.O.S.

  Millencolin – S.O.S. (Албум на неделата)

  Добредојдовте во денешното издание на Албум на неделата на Радио Браво. Ја продолжуваме долгата традиција на претставување на албумски дела, по правило нови изданија на фрекфенцијата 88,5 мегахерци и на стримингот на radiobravo.com.mk.  Денес пред нас е 9-тиот студиски албум на панк рок групата о...

 • Album The Week Weezer - Weezer (Black Album)

  Weezer – Weezer (Black Album) – Албум на неделата

  Оваа издание на Album Of The Week или Албум на неделата, го посветуваме на студиското дело на една група која постои од 1992 година. Се викаат Weezer, живеат и работат во Лос Анѓелес, на број се четворица и тоа Rivers Cuomo како водечки вокал, гитара и клавијатури, Patrick Wilson на тапани, Brian...

 • Album Of The Week Rival Sons - Feral Roots

  Rival Sons – Feral Roots (Албум на неделата)

  Овoнеделниот Album of the Week го посветуваме на една група која постои од 2009 година и доаѓа од Лонг Бич од Калифорнија – Rival Sons. На почетокот од кариерата го привлекоа вниманието на светската музичка јавност со 2-риот, 3-тиот и 4-тиот свој студиски албум, “Pressure And Time”, “Head D...

© Radio Bravo - Kumanovo