• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Rakomet Hrvatska 2018

  Македонија приземјена од Шпанија

  Спортски вести на Радио Браво, емитувани на 22-ти јануари во 12:20; 14:10; 16:40 и 19:10 часот. Македонската ракометна репрезентација го претрпе првиот пораз на Европското првенство во Хрватска. Избраницит на селекторот Раул Гонзалез во првиот натпревар од втората фаза загубија од селекцијата на ...

 • Rakomet Hrvatska 2018

  Проблем во Вараждин, тешко до влезници

  Спортски вести на Радио Браво, емитувани на 19-ти јануари во 12:20; 14:10; 16:40 и 19:10 часот. Македонските ракометари се веќе во Вараджин, но македонската „фаланга” допрва треба да се пресели во овој град кој е околу деведесетина километри одалечен од Загреб. И тоа би можело да го донесе ...

 • Rakomet Hrvatska 2018

  Македонија со најдобра стартна позиција во главната фаза

  Спортски Вести на Радио Браво во 12:20; 14:10; 16:40 и 19:10 часот. Македонија одигра 25-25 против Германија во рамки на третото коло во Групата Ц на Европското првенство во Хрватска. Одигравме уште еден фантастичен натпревар, овој пат против европскиот првак, а имавме и добра шанса да победиме. ...

© Radio Bravo - Kumanovo