• Bravo 88.5 FM

 • Bravo-Blues&Jazz

  Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:
 • Gimnazijada Sportski

  ГИМНАЗИЈАДА во Куманово

  Вкупно илјада ученици од 60 средни училишта од Република Македонија ќе бидат дел од овогодинешното издание на најголмата средношколска спортска манифестација „Гимназијада“ која ќе се одржи од 5-ти до 7-ми мај во Куманово. Свеченото отворање со голем музички хепенинг во кој учество ќе земаат над 3...

 • Viza za Rio

  Ракометарите во Гдањск по виза за Рио

  Најдобрите македонски ракометари вечерва ќе го одиграат првиот меч на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Прв противник на „црвено-жолтите“ ќе биде домаќинот на турнирот, Полска. Дефанзивниот тандем Ацо Јоноски – Велко Маркоски е подготвен уште од самио...

 • Slovenija Makedonija

  Вечерва фудбал: Словенија – Македонија

  Фудбалската репрезентација на Македонија вечер со почеток од 18 часот во Копер ќе и гостува на Словенија во пријателски натпревар. Во денешните Спортски вести, пред микрофонот на Бошко Тасиќ кој е во Копер говорат: македонскиот селектор Игор Ангеловски и репрезентативците Горан Пандев и Агим Ибра...

 • MakSport2015

  Македонскиот спорт во 2015-та

  И стигнавме до крајот на оваа 2015-та година во која македонски спортски херои меѓудругите беа и: кик боксерите Ненад Манојловски и Димитар Ѓеоргиев, пливачите Евгениј Поп Ацев и Андреј Стојановски, автомобилистот Игор Стефановски-Иџе, репрезентативецот во традиционално карате Дејан Недев, алпини...

© Radio Bravo - Kumanovo