• Bravo 88.5 FM

 • Bravo-Blues&Jazz

  Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:
 • makedonija-fudbal

  На Македонија и треба Вашата поддршка

  Спортски вести, емитувани во 12:20; 14:10; 16:40 и 19:10 часот на 6-ти октомври 2016-та година. Македонската фудбалска репрезентација вечерва пред своите навивачи го го има сефтето во квалификациите за СП 2018 во Русија. Израел е противникот против кого ќе треба да ги бараме првите бодови. Двете ...

 • Sportski-vesti-KIR

  Спортски вести

  Спортски вести на Радио Браво, секој работен ден во 12:20; 14:10, 16:40 и 19:10 часот. Македонската фудбалска репрезентација се подготвува за новите натпревари во рамките на квалификациите за Светското првенство, започнува новата сезона на регионалната АБА кошаркарска лига, а вечерва во Скопје ни...

 • ALB-MKD

  Спортски вести: Македонија денес ги започнува квалификациите за Русија

  Стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар вечерва од 20:45 часот ќе биде почетна станица за фудбалската репрезентација на Македонија во квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година. Противник е селекцијата на Албанија, учесник на последното Европско првенство во Франција. Во циклусот се...

 • Rio Sportski Vesti

  Видео најава за Рио во Спортските вести

  Превземено од Спортските вести на Радио Браво, емитувани 12-ти јули во 12:20; 14:10; 16:40 и 19:10 часот. Иако заврши европското првенство во фудбал, сè уште не е крај на спортското лето. За помалку од месец почнуваат Летните олимписки игри.Британската BBC, една од телевизиите што ќе го пренесува...

 • Euro 2016 Francija Sportski vesti

  Еуро 2016, репрезентации, групи, натпревари

  Од вечерва па во наредните 30 дена фудбалот ќе биде главниот фокус во Европа, тема која ќе владее на стариот континент, 24 репрезентации ќе се борат за трофејот а фановите ќе уживаат во фудбалските претстави во Франција. Започнува Европското првенство во фудбал! Репрезентациите се сместени во шес...

 • Gimnazijada Sportski

  ГИМНАЗИЈАДА во Куманово

  Вкупно илјада ученици од 60 средни училишта од Република Македонија ќе бидат дел од овогодинешното издание на најголмата средношколска спортска манифестација „Гимназијада“ која ќе се одржи од 5-ти до 7-ми мај во Куманово. Свеченото отворање со голем музички хепенинг во кој учество ќе земаат над 3...

 • Viza za Rio

  Ракометарите во Гдањск по виза за Рио

  Најдобрите македонски ракометари вечерва ќе го одиграат првиот меч на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Прв противник на „црвено-жолтите“ ќе биде домаќинот на турнирот, Полска. Дефанзивниот тандем Ацо Јоноски – Велко Маркоски е подготвен уште од самио...

 • Slovenija Makedonija

  Вечерва фудбал: Словенија – Македонија

  Фудбалската репрезентација на Македонија вечер со почеток од 18 часот во Копер ќе и гостува на Словенија во пријателски натпревар. Во денешните Спортски вести, пред микрофонот на Бошко Тасиќ кој е во Копер говорат: македонскиот селектор Игор Ангеловски и репрезентативците Горан Пандев и Агим Ибра...

 • MakSport2015

  Македонскиот спорт во 2015-та

  И стигнавме до крајот на оваа 2015-та година во која македонски спортски херои меѓудругите беа и: кик боксерите Ненад Манојловски и Димитар Ѓеоргиев, пливачите Евгениј Поп Ацев и Андреј Стојановски, автомобилистот Игор Стефановски-Иџе, репрезентативецот во традиционално карате Дејан Недев, алпини...

© Radio Bravo - Kumanovo