• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • WC Bosko I Logo

  Прв пораз на ракометарите на Светското првенство

  По двете уводни победи на репрезентацијата на Македонија на Светското првенство во Германија нашиот ракометен машки тим го доживеа првио тпораз, 22-31 од Хрватска. Македонија одигра брз натпревар со многу трчање и тактично надмудрување на двата селектори. Тргнавме со добра игра и „7 на 6″. ...

 • WC MKD CRO

  Прва меч топка за Топ 12

  Петтиот ден на Светското првенство во Германија и Данска носи вкупно 12 натпревари, а тоа се дуели од 3. коло по кои може веќе да бидат добиени неколку репрезентации кои ќе си обезбедат место во Втората рунда и разигрувањето за пласман во полуфиналето. Македонија својот прв важен натпревар го има...

 • F4 kadetki

  Финален фајнл фор турнир во кадетска конкуренција за ракометарки во Куманово

  Во сабота, ќе биде празник на ракометот во Куманово. Причината е завршниот фајнл фор турнир во кадетска конкуренција за ракометарки, што ќе се одржи во спортската сала на СОУ Перо Наков. И на овој завршен турнир, како и со години наназад, дел ќе бидат и кадетките од нашиот град, а со оглед дека о...

© Radio Bravo - Kumanovo